Reserveerimine: +(372) 56 99 22 55

Can-can, ilus ja lummav tants

Can-can energiline tantsCan-can energiline tants

Can-can- puhas energia. Pikka aega seda pariisi tantsu võeti kui mida ebaviisakat,,, kuid juba 20 sajandil see sai väga poulaarseks. Cancan tekkis Pariisis umbes 200 aastat tagasi ballidel mis toimusid kvartalites, kus elasid lihttöölised. Tants Can-can sisaldas endas järske liigutusi, jala vehkimist ja kiireid hüppeid. Esitatakse kirrenduste ja maksimaalse energiaga. Tuleb märkida, et kõik need omadused on võetud tantsudes quadrille ja galopist. Viimase temp saigi tantsu põhiks. Spagaadid ja jalgadega vehklemine tulid kuulsate prantsuse tantsijatelt. Juba 19. Sajandil tants cancan omas kuulsaid trikke seelikutega, kui sukad ja aluspesu moes oli.

 

Cancani populaarsus

Kui rääkida populaarsetest cancani tantsijatest, siis võib märkida selliseid tantsijaid nagu La Goulue ja Jane Avril, Moulen Rouge osalejad. Idee järgi see oli prantsusmaa soolo cancan koos briti ansambliga, kus üheaegselt tantsisid naised ja mehed. Selle looja oli Pariisi koreograaf Pierre Sandrini, kes debüteeris Moulen Rouge’ga enda ööklubis Bal Tabarin, 1928. aastal.

Can-can muusika

2/4(kaks nejandikku)- tantsu standartne muusikaline takt. Muusika Cancan, on olemas ka ja on tantsu tähtsamaid osi. 20. Sajandi üks talendirikkamaid heliloojaid Jaques Offenbach esitas operettis „Orpheus põrgus” ühte kuulsamaid ja äratuntumaid meloodiaid- cancan. Muusika can-can, nagu tantski, on operetti ja cabare repertuaaris. Ning isegi kui ülaltoodud meloodiad ei ole kõige vajalikumad tantsu jaoks, laul peab olema õige suuruse ja peab tekitama ainult ühe tunde- lõbu. Võimlik, et see tants oli kunagi keelatud, kui täna, cancan on energia peegeledus.  Samuti tahan soovitada teile artiklit, kuid tantsida striptiisi kodutingimustes.

Kui striptiisi klubi, vaata ainult parimad – Virgins!